Wynik badania cytologicznego 45-latki do analizy

Witam serdecznie.Robilam ostatnio cytologie i wyniki wyszly nie ciekawie B III obraz cytlogiczny patologiczny C II zmiany odczynowe i reparacyjne -zapalenia.C III obecnosc nieprawidlowych komorek nablonkowych-komorki nablonka wielowarstwowego plaskiego zmiany wewnatrznablonkowe malego stopnia -dyspalzja malego stopnia CIN I komotki atypowe gruczolowe o nie okreslonym znaczeniu endocerwikalne.Obraz cyt odowiada grupie III CIN I TRZECIA.Dostalam globulki dopochwowe ale martwi mnie ten wynik.

Piotr Pilarski

Oznacza to, że powinna Pani zgłosić się na ponowne badanie za 6 miesięcy. 60 % takich zmian cofa się samoistnie.

Pozdrawiam.