Co oznacza wynik cytologii LBC?

Witam, mam 39 lat. Bylam u ginekologa, ktory wykonal cytologie cienkowarstwowa LBC. Podaje wynik: "Obraz cytologiczny nieprawidlowy. Nieprawidlowe komorki nablonkowe. Komorki nablonka wielowarstwowego plaskiego. Zmiana srodnablonkowa malego stopnia LSiL (w tym: HPV/dysplazja malego stopnia CIN1). Zalecenia kontrola za 6 miesiecy. Zalecane wykonanie badania p16/Ki67". Wykonalam badanie p16/Ki67 ktore wykazalo: "Reakcja immunocytochemiczna p16/Ki67: ( ) dodatnia. Preparat wykonano metoda LBC, Sure Path z barwieniem immunocytochemicznym". Uprzejmie prosze o porade co powinnam dalej zrobic w przypadku takiego wyniku. Czy tak jak zalecono powyzej wystarczy wykonac cytologie za 6 miesiecy? Serdecznie pozdrawiam.

Przy wyniku cytologicznym typu L-SIL nie ma konieczności rozszerzania badań o testy immunohistchemiczne. Nie zaleca się powtarzać cytologii za 6 miesięcy bez wcześniej rozszerzonej diagnostyki polegającej na badaniu kolposkopowym. Jeśli wynik kolposkopii jest niepodejrzany onkologicznie, dopiero wtedy można zaproponować kontrolną cytologię za 6 miesięcy.