Witam co oznacza wynik cytologii u 23-latki?

Witam co oznacza taki wynik cytologii ? Rozpoznanie według SYSTEMU BETHESDA 2001 A. Rozmaz odpowiedni do oceny , zawiera komorki endocerwikalne. B. Stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nablonkowych (ASC) C. ASC-H komorki nablonka wielowarsywowego plaskiego dojrzewaja prawidlowo i wśród nich ( w paśmie "0" ) widoczne są nieliczne komorki z cechami atypii ( możliwy HSIL ) D. Wskazane badanie kolposkopowe i ew. Weryfikacja hist-pat. Obraz cytologiczne odpowiada grypie III wg Pap. Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

System Bethesda służy do oceny komórek tarczy szyjki macicy i ułatwia dalsze postępowanie. W Pani przypadku zalecono dalszą diagnostykę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy zgłosić się do ginekologa, który pobierał badanie. On zaleci dalsze postępowanie w oparciu o wynik cytologii oraz Pani stan kliniczny.