Czy dziecku można podawać sok z czarnego bzu?

Witam czy mozna podawac dzieciom 3 i 7 lat sok z czarnego bzu zakupiony w aptece w okresie jesien zima w ramach profilaktyki /wzmocnienia odpornosci codziennie?? Od wrzesnia wracaja do szkoly/przedszkola a dosc czesto w tym okresie chorują jesli mozna codziennie to w jakoch dawkach aby ta odporność wzmocnic.

Witam,

jak najbardziej można podawać dzieciom sok z czarnego bzu. Jeżeli chodzi o dawkę, to wszystko zależy od stężenia - proszę zapytać farmaceuty.

Proszę pamiętać, że samym sokiem nie zbuduje Pani odporności u dzieci. Ważny jest zdrowy i odpowiedni sposób odżywiania (np. zgodny z aktualną piramidą żywienia).