Czy faktycznie operacja nie może się odbyć wcześniej?

W wyniku stwierdzenia zmian chorobowych w biodrze miałam podane do stawu 5 zastrzyków z kwasu hialuronowego, które nie przyniosły zadnej poprawy. Zostałam więc zakwalifikowana do opercji alloplastyki stawu biodrowego. Uzyskałam jednak informację, że z powodu przyjętych zastrzyków operacja nie może sie odbyć wcześniej niz za 6 miesięcy. Czy faktycznie operacja nie może sie odbyć wcześniej i jakie jest ewentualnie zagrożenie w przypadku operacji np. po upływie miesiąca od zastrzyków?

Każda iniekcja to przekłucie skóry i potencjalne wprowadzenie drobnoustrojów, bezpiecznie poczekać bo infekcja po takim zabiegu to to czego ortopedzi obawiają się najbardziej.