Czy Finasteryd szkodzi przy planowaniu ciąży?

Witam, mam łysienie androgenowe. I chciałbym zasięgnąć opinie czy finasteryd może zaszkodzić kobiecie która chce mieć dzieci? Z tego co wyczytałem kiedyś to finasteryd może spowodować nieprawidłowy rozwój płci męskiej. Jest tak niebezpieczny, że nawet kobiety nie mogą dotykać pokruszonych tabletek. A i słyszałem, że finasteryd zwiększa ryzyko raka prostaty. Jak to jest z tym finem? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak nie jest zalecany nawet kontakt z lekiem tak jak Pan pisze ze względu na możliwość wchłonięcia leku przez skórę. U kobiet w ciąży, płód męski może wtedy wystąpić zaburzenia w różnicowaniu płci. Nie zwiększa ryzyka raka tylko może maskować jego wystąpienie ponieważ zwiększa poziom PSA. Proszę udać się do lekarza urologa.

 Lek. Tomasz Budlewski

Dr Budlewski wzorowo odpowiedział na powyższe pytanie. Jeżeli szuka miejsca specjalizacyjnego w Urologii chętnie pomogę.