Czy gęste upławy są objawem stresu?

Witam. Odkąd pojawił się u mnie silny stres to wystąpiły gęste uplawy. Bez zapachu. Czy to objaw stresu?

Witam Panią Serdecznie,

Upławy mogą być jak najbardziej reakcją organizmu na stres, na przeciążenia fizyczne i psychiczne, co słusznie Pani zauważyła.

Wyciek upławów powinien ustąpić po zminimalizowaniu przeciążenia fizycznego lub psychicznego.

Proszę obserwować się i zadbać o siebie.

Irena Mielnik-Madej

Witam Panią,

każdy organizm różnie reaguje na stres, jednak pomimo możliwości wystąpienia upławów ze względu na czynniki psychiczne, zalecam zastosowanie dopochwowych środków prebiotycznych. W sytuacji kiedy upławy będą utrzymywać się przez dłuższy czas, nawet po zmniejszeniu poziomu stresu należy udać się na konsultację ginekologiczną.