Czy gojenie się rany będzie przebiegać bez problemu?

Witam, 6 dnia po wyrwaniu dolnej siodemki wypadł mi skrzep, nic nie boli, ale mam bardzo nieprzyjemny zapach z ust. Czy rana bezproblemowo się zagoi, oraz czy nieprzyjemny zapach minie? Dodam, że minął już tydzień a dziura w dziąśle jest jeszcze spora, pomimo założonych szwów. Z góry bardzo dziękuję.

Skrzep pełni funkcję naturalnej bariery ochronnej. Jeśli wypadł, może dojść do stanu zapalnego i tzw. suchego zębodołu. Ta dolegliwość należy do najczęstszych powikłań poekstrakcyjnych. Jednym z jej objawów jest właśnie nieprzyjemny zapach z ust. W takiej sytuacji wskazana jest wizyta u stomatologa. Dentysta oczyści miejsce, z którego wypadł skrzep i włoży do zębodołu opatrunek. Być może konieczne będą zmiany opatrunku w gabinecie, a na pewno kontrola stomatologiczna. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl