Czy golenie mogło spowodować podrażnienie okolic intymnych?

Witam! Mam 14 lat. 1. na penisie mam liczne krostki, chyba potówki. Są już długo. Jak się ich pozbyć? 2. Ostatnio w miejscu intymnym bardzo mnie swędzi. Nie wiem czemu? Może dlatego, że się tam goliłem? 3. Czekam już długo a mój penis jest nadal mały. Ile mam jeszcze czekać? 4. Jest ułożony leżąco na dol a po całym dniu jest nieprzyjemny zapach. Jak go ułożyć? Oczywiście codziennie się myję. Proszę o szybką odpowiedź.

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie opisywane przez Pana zamiany są fizjologicznie powiększonymi gruczołami licznie znajdującymi się w tej okolicy. Jednak ze względu na towarzyszący świąd i nieprzyjemny zapach wskazana jest wizyta u lekarza, niestety bez badania i obejrzenia zmian nie da się ustalić rozpoznania i zalecić leczenia.

Rzeczywiście w wyniku golenia okolicy intymnych mogło dojść do podrażnienia narządów płciowych i wystąpienia objawów. Proszę więc raczej tego unikać.

Dojrzewanie płciowe jest indywidualne, dlatego nie da się odpowiedzieć na Pana pytanie kiedy wymiary narządów się zmienią.
Zachęcam do wizyty u lekarza w celu wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

Pozdrawiam