Czy gruczolaka zawsze należy usuwać?

Witam, moja mam miała niedawno kolonoskopię i okazało się że ma gruczolaka, lecz co dalej? Czy należy go usunąć? Bo nikt nigdzie mamę nie pokierował. Jeszcze jedno mam pytanie, moja mama od dawna zmaga się z anemią, czy może powodem między innymi być gruczolak? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, moja mama ma 82 lata

Witam , proszę oczekiwać odpowiedzi co do dalszego postępowania od lekarza , który zlecił/wykonał badanie! Ja mam za mało danych , aby móc powiedzieć coś konkretnego! z.żurawski