Czy guz na kolanie może okazać się nowotworem?

mój wujek ma 50 lat od roku czasu ma guza z boku kolana ten guz jest mięki podczas chorzenia odczuwa ból czy można ztwierdzić czy to jest nowotwóe złosliwy cZy łagodny? czy jest możliwośc usunąg go operacyjnie cz zamrozić? a z czego ten guz powstał?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niezbędne jest badanie kliniczne i diagnostyka.
Samo stwierdzenie "guza" nie oznacza jeszcze procesu rozrostowego. Może być to zmiana odczynowa, zapalna.
Wskazane wykonanie USG i konsultacja ortopedyczna.
Rozpoznanie nowotworu stawiane jest najczęściej na podstawie badania histopatologicznego biopsji zmiany.