Guz na kolanie i ból podczas chodzenia

witam! od roku mam guza z boku kolana ten guz się powiększa jak chodzę odczuwam ból czy jest możliwość że może być to nowotwór? czy jest możliwość usunąć go operacyjnie lub zamrozić go?a skąd powstaje?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niezbędne jest badanie kliniczne i diagnostyka. Samo stwierdzenie "guza" nie oznacza jeszcze procesu rozrostowego. Może być to zmiana odczynowa, zapalna. Wskazane wykonanie USG i konsultacja ortopedyczna i/lub chirurgiczna. Rozpoznanie nowotworu stawiane jest najczęściej na podstawie badania histopatologicznego biopsji zmiany. Od rozpoznania zależy metoda leczenia.