Czy zmiany nowotworowe w piersi zawsze stanowią zagrożenie dla życia?

Mam 28 lat. Cztery lata temu wykryto u mnie gruczolakowłókniaki. Proszę o przetłumaczenie biopsji: Cellulae carcinomatosae. Czy to coś poważnego?

28 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rozpoznanie łacińskie to: komórki nowotworowe. Taka sytuacja stwarza niestety realne zagrożenie, że nakłuta podczas biopsji zmiana ma charakter złośliwy. Na pewno następnym krokiem będzie wycięcie guza wraz z badaniem śródoperacyjnym. Tylko badanie histopatologiczne może odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno jest to nowotwór. Zdarza się bowiem czasami, że choć w badaniu biopsji cienkoigłowej rozpoznaje się komorki nowotworowe, guz może mieć charakter łagodny.

Pozdrawiam serdecznie