Interpretacja wyniku biopsji piersi

Witam.

Moja mama ma 51 lat. Na mammografii wyszedł jej guzek 16 mm. Wynik biopsji: "cellulae non suspectae, probabiliter carcinomatosae".

Bardzo proszę o przetłumaczenie wyniku.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Tlumaczenie biopsji to: komórki podejrzane - prawdopodobnie nowotworowe. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że opisywany guz ma charakter złośliwy. Proszę o szybko kontakt z lekarzem, najlepiej onkologiem.

Pozdrawiam serdecznie