Czy Hydroxyzinum wpływa na BHCG?

Czy Hydroxyzinum vp który jest lekiem działającym przeciwlękowo mającym w składzie chlorowodorek hydroksyzyny może wpłynąć na wynik beta hcg z krwi ? czy może on spowodować że hormon ciążowy będzie nie wykrywalny?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparaty zawierające hydroxizinum nie wpływają na wynik beta-hCG z krwi. Nie ma zatem takiej możliwości, by ze względu na stosowanie leku, beta-hCG nie zostało wykryte.