Czy implant mógł być pęknięty za pierwszym razem?

Witam ok10lat temu miałam wszczepiony implant gorna1 po 2,5roku odkręcił się łącznik, lekarz go dokręcił czymś dokleił i tak latami.Dopiero po 8latach powiedziałam, że ma mi to tym razem dobrze poprawić albo zmienić łącznik i dopiero wtedy zbadał wszczep przez mikroskop i stwierdził, że implant jest pęknięty. Dodam jeszcze, że z każdą poprawą łącznika zanikała kośc wokół implantu i zanikalo dziasło, co było widoczne na zdjęciach rtg jak i gołym okiem. Czy implant mógł być już pęknięty za 1wszym razem odkręcenia łącznika? Dlaczego lekarz po 2razie nie zbadał wszczepu i zlekceważył zanik kości? I co dalej z tym robić? Proszę o odpowiedź

Dzień dobry,
niestety zdarza się, że implant może pęknąć podczas bardzo mocnego urazu mechanicznego. Pęknięty implant prawdopodobnie będzie wymagał usunięcia i zastąpienia nowym implantem.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula