Czy infekcja układu moczowego może zagrażać ciąży?

Witam, jestem w 13 tyg ciąży. Odczuwalam silny ból i pieczenie podczas oddawania moczu Lekarz prowadzący przepisał mi Symural. Po zastosowaniu w nocy dodawałam mocz kilka razy. Przy czym zauważyłam czerwone jakby "kryształki" i okrągłe ciemnoczwrwone skrzepy krwi i śluzu. Towarzyszył temu ostry ból. Co to może oznaczać? Boję się przyjmować innych środków ze względu na ciążę. Czy taki stan może wpłynąć na dziecko?

Infekcja może zaszkodzić ciąży, Trzeba zrobić USG brzucha może ma pani kamice i stąd te bóle . A krew w moczu? może to z pochwy, ? ginekolog powinien pania natychmiast zbadać. Infekcje trzeba leczyć. Jest dużo leków które dziecku nie zaszkodzą .