Czy objawy, które się u mnie pojawiły to ciąża?

Witam, od kilku dniu bolą (kłują) mnie jajniki i podbrzusze. Do planowanej daty okresu zostały równe dwa tygodnie. Mam bardzo wilgotną pochwę i bardzo dużą ilość białego śluzu o konsystencji kremu. Nie jest rozciągliwy. Pod koniec oddawania moczu czuję ból. Mam wrażenie, ze cały czas potrzebuję oddać mocz. Kilka tygodni temu brałam tabletki na infekcję pochwy. Nie mam apetytu i mam problem z wypróżnianiem. Pojawiła się też biegunka. Dwa tygodnie temu współżyłam bez zabezpieczenia, do wytrysku nie doszło w pochwie. Czy te objawy mogą oznaczać ciążę?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie można tego wykluczyć, chociaż równie prawdopodobna jest infekcja pochwy. Aby wykluczyć ciążę może Pani wykonać test ciążowy. Powinna Pani również udać się do ginekologa.