Czy nadal istnieje możliwość, że jestem w ciąży?

No to tak... Kochałam się z moim chłopakiem 19 lutego, niestety bez zabezpieczenia, i najprawdopodobniej, według niego, cudem zdążył. Ostatni okres miałam 26 stycznia. Na kilka dni przed planowanym okresem powróciłam do mierzenia tempaeratury, była dość niska - 36,6... Pochwa była przez ten czas rozpulchniona. 26 lutego zaczęłam plamić, miałam jasnoróżową, wilgotną o wodnej konsystencji plamę na bieliźnie. Potem kilka dni przerwy i nic się nie działo, prócz ciągłych bólów brzucha i kręgosłupa, jak to na okres. Miesiączkę dostałam jednak 2 dni temu. Pierwszy dzień był słaby, drugi się rozkręcił i myślałam, że jest OK. Dzisiaj miałam okres aż to teraz, teraz już nic mi nie leci... Test ciążowy robiłam w poniedziałek (bobo test), nic nie wykazał... Nadal jest możliwość, że mogę być w ciąży? (Obecnie mam nadal niską temperaturę).

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pisze Pani o pomiarach temperatury... Jednak wydaje mi się, że mogła Pani mierzyć temperaturę nieprawidłowo - zarówno podczas ciąży, jak i przed miesiączką, temperatura mierzona w pochwie powinna być nieco podwyższona... (wyższa niż 36,6º C).

Myślę, że nie ma Pani powodów do obaw (wystąpiła u Pani miesiączka), jednak jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, to proszę wykonać test ciążowy za mniej więcej tydzień.

Pozdrawiam!