Czy jest możliwość, że jestem w ciąży a krwawienie może okazać się krwawieniem implantacyjnym?

Witam, mam 20 lat. 14 lutego miałam ostatnia miesiączkę. Średnio mój cykl trwa 30 dni. Miałam stosunek z chłopakiem 24 lutego, miał wytrysk bez antykoncepcji we mnie. Później kolejny stosunek 2 marca, był to stosunek przerywany. W tą niedzielę 25 marca dostałam okres, ale martwię się tym że trwał tylko 3 dni, do dzisiaj. Gdzie od kilku lat zawsze moja miesiączka trwa 5 dni... "Okres" dostałam z opóźnieniem i zastanawiam się czy może nie jest to krwawienie implantacyjne... Test ciążowy który wykonałam 22 marca był negatywny. Jeśli chodzi o objawy, podbrzusza bolało mnie już kilka, a nawet kilkanaście dni przed krwawieniem. Kilka dni przed - wrażliwość piersi. Na dzień dzisiejszy bóle minęły. Czy jest możliwość że jestem w ciąży a krwawienie może okazać się krwawieniem implantacyjnym??

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

We wczesnej ciąży czasem wynik testu może być fałszywie negatywny. Powinna Pani powtórzyć test ciążowy. W razie dalszego niepokoju lub dodatniego wyniku powinna Pani udać się do ginekologa.