Jaka jest szansa, że jestem w ciąży, skoro mam takie objawy?

Mój ostatni okres zaczął się 31.12. Trwał 7 dni. Kochałam się z narzeczonym 16go stycznia (stosunek przerywany). Następnie 28 stycznia zrobiliśmy test domowy - wyszedł negatywnie. 30 i 31 ponownie doszło do zbliżenia (również stosunek przerywany). Okres miał pojawić się około 2go lutego ale już 2 dni się spóźnia. 4go lutego test wyszedł znów negatywny. Obrzmiałe piersi, ból w dole pleców, zmęczenie, podwyższona temperatura, śluz przezroczysty raczej wodnisty. Jaka jest szansa, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

stosunki przerywane nie są metodą antykoncepcji, dlatego istnieje prawdopodobieństwo ciąży po tego typu aktywności seksualnej.

Choć negatywne testy ciążowe nie przemawiają za tym, że jest Pani w ciąży, to warto by było oznaczyć poziom beta-HCG we krwi, który da ostateczną odpowiedź. Każdy wynik powyżej 5 mlU/ml będzie oznaczał ciążę.

Jeśli zaś chodzi o dwudniowe opóźnienie okresu, to czasem tak się zdarza. Wahania wynikać mogą ze stresu, zmiany sposobu odżywiania, dużej aktywności fizycznej czy też podróży. Możliwe więc, że miesiączka pojawi się lada dzień.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-stosunek-przerywany, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-a-ciaza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przerywany-bez-zabezpieczenia-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.