Czy infekcja wirusowa w piątym tygodniu ciąży może wpłynąć negatywnie na dziecko?

Dzień dobry, jestem w 5 tc i właśnie zmagam się z przeziębieniem, mam pytanie jaki wpływ na dziecko może mieć infekcja wirusowa, jakie jest prawdopodobieństwo, ze dziecko będzie miało powikłania i kiedy to będzie mozna sprawdzic?proszę o odp. Dodam, że nie miałam gorączki tylko stan podgoraczkowy tj. 37,1, trochę ból gardła i katar.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie da się oszacować wpływu infekcji na rozwijające się dziecko. Proszę pamiętać, że Pani organizm wytwarza przeciwciała, które zabezpieczają również płód przed wirusami.