Czy istnieją bezpieczne środki, aby powiększyć biust?

Witam. Mam osiemnaście lat i miseczkę A. Jestem szczupłej budowy ciała. Ten sam problem miały moje koleżanki z klasy i zażywają jakieś tabletki antykoncepcyjne albo hormonalne. Efekt jest widoczny, mają większy biust. Czy jest to możliwe aby te leki tak zadziałały? Chciałabym zapytać czy jest to bezpieczne i jaką nazwę noszą takie tabletki? Czy można je zakupić w aptece bez recepty? A może są jakieś inne sposoby? Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie, Monika

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Środki, o których wspominały Pani koleżanki to leki antykoncepcyjne. Jednym z ich działań jest zatrzymywanie wody w organizmie co skutkuje powiększeniem piersi. Na efekt ten składa się również ogólne zwiększenie zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie w czasie stosowania środków antykoncepcyjnych. Leki te dostępne są na receptę, którą dostaje się w czasie wizyty u lekarza ginekologa. Jednak z racji występowania działań niepożądanych żaden lekarz nie przepisze tych środków w celu powiększenia rozmiaru biustu.
Wśród najczęstszych działań niepożądanych możemy wymienić nudności, wymioty, bóle głowy, plamienia i krwawienia, nadciśnienie tętnicze i choroby naczyń. Istnieje nierozwiązany dotychczas spór o wpływ antykoncepcji hormonalnej na wzrost częstości występowania raka piersi. Także dotychczas nie wiadomo jak duży jest wpływ terapii hormonalnej na rozwój późniejszej bezpłodności. Duża grupa lekarzy negatywnie ocenia długotrwałe stosowani środków hormonalnych.
Proszę  również pamiętać, że kobiece ciało osiąga ostateczny kształt po 20 roku życia i zależy od ogólnej zawartości tłuszczu w tkance podskórnej. Rozmiar biustu ulegnie więc jeszcze zmianie.
Pozdrawiam