Czy istnieje bezpośrednia tomografia szyszynki?

Cześć, mam 22 lata, od ponad 10 lat "choruje" na pomniejszenie zasięgu widzenia, przez co straciłem zdolność podzielnej uwagi. Miałem robioną tomografię głowy kontrastową oraz badano mi siatkówkę oka z czego nic nie wykazało. Usłyszałem historię osoby, któremu zaproponowano diagnostykę szyszynki po wieloletnich cierpieniach, po wyleczeniu wszelkie problemy przeminęły. Moje pytanie jest następujące, czy badania, które już są za mną powinny wykryć niedoskonałości szyszynki, czy jednak istnieje coś takiego jak bezpośrednia tomografia szyszynki?

Witam serdecznie,

Badanie obrazowe głowy takie jak TK lub MRI są w stanie zobrazować patologię w szyszynce. Z tych dwóch badań najlepszą metodą diagnostyczną jest badanie MRI ( pot. rezonans magnetyczny). Odnośnie metody diagnostycznej decyduję lekarz prowadzący. Dlatego warto z nim o tym porozmawiać w celu rozwiania Pana wątpliwości w tej sprawie.

Pozdrawiam.