Czy istnieje coś takiego jak miesiączka bez krwawienia?

Mam 22 lata, jestem dziewicą i zawsze miałam wyjątkowo regularne miesiączki. W tym miesiącu dzieje się coś dziwnego. Okres spóźnia mi się już tydzień i w dodatku czuje się dokładnie tak jak bym go miała, ale krwawienia nadal nie ma, może to przez stres, ale nie wiem. Wydaje mi się to nienormalne.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Brak miesiączki w spodziewanym terminie może być wynikiem czynników zewnętrznych takich jak: stres, intensywne odchudzanie, duży wysiłek fizyczny czy też zmiana klimatu. Jeżeli w ostatnim czasie była Pani pod wpływem stresu to najprawdopodobniej jest to przyczyna braku okresu. Bardzo często zaburzenia miesiączkowania wynikają z zaburzeń hormonalnych. W takim przypadku konieczne jest badanie ginekologiczne, badania hormonalne oraz USG narządu rodnego. Gdyby miesiączka się nie pojawiła lub kolejne cykle były nieregularne proszę zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam.