Dlaczego nie dostałam okresu w tym miesiącu?

Mam 13 lat i co miesiąc dostawałam okres, a teraz nagle jest już koniec miesiąca i nie dostaje jeszcze okresu. co się dzieje?

Witam serdecznie,

Przez pierwsze dwa lata miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Po tym czasie cykle powinny się unormować. Nie jest to powód do niepokoju.
Opóźnienie miesiączki może być wynikiem działania czynników zewnętrznych takich jak stres, duży wysiłek fizyczny, intensywne odchudzanie, zmiana klimatu. Również przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła wskazana będzie konsultacja ginekologiczna. Na wizytę należy udać się z rodzicem.

Pozdrawiam