Spóźnia mi się okres. Czy mogło na to wpłynąć odchudzanie?

Witam,
mam problem, ponieważ spóźnia mi się okres już jakieś dwa tygodnie. Chciałam się zapytać, czy tabletki A*** (odchudzające) mogły na to wpłynąć?
Brałam je przez jakieś 3 tyg. Do tego mam upławy. Biała bezwonna wydzielina, bardzo rzadka, powoduje bardzo duży dyskomfort.
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
przyczyn braku lub opóźnienia miesiączki może być bardzo dużo. Zawsze należy wykluczyć ciążę. Dlatego wskazane jest wykonanie testu ciążowego.
Również czynniki zewnętrzne, np.: stres, duży wysiłek fizyczny, intensywne odchudzanie, mogą być przyczyną opóźnienia miesiączkowania.
Ale należy też wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne, torbiele jajników, stany zapalne dróg rodnych. Za tymi ostatnimi przemawia obecność patologicznej wydzieliny z dróg rodnych.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła, proponuję wizytę u ginekologa.
Pozdrawiam