Czy istnieje mydło produkowane z naturalnych składników, które nie podrażni skóry?

Dzień dobry, moja skóra zimą pęka na dłoniach, jest całkowicie przesuszona.Podejrzewam o winowajcę mydła do rąk-pewnie zawierają mnóstwo syntetycznych składników.Częste mycie rak jest dla mnie konieczne, mam małe dziecko.Czy istnieje mydło produkowane z naturalnych składników, które nie podrazni skóry??

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
nie zawsze "składniki naturalne" są odpowiednie dla skóry już podrażnionej, gdyż wysoka koncentracja np olejków może wpływać niekorzystnie na stan skóry. Proszę spróbować aptecznych kostek myjących, które nie naruszają naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry - np. Allerco, Oilatum, La Roche Possay