Czy istnieje ryzyko dla dziecka, jeżeli przed pierwszą ciążą posiadałam już przeciwciała?

Przed pierwszą ciążą miałam robione badanie na toksoplazmozę IGG wynosiło wtedy 418, natomiast IGM niereaktywne. Teraz jestem w drugiej ciąży i badanie wykazało IGG 2400, IGM - niereaktywne.Czy istnieje ryzyko dla dziecka jeżeli przed pierwsza ciążą posiadałam już przeciwciała ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sytuacja w tej ciąży potwierdza wyniki z przeszłości. Ponieważ IgM są ujemne, nie ma ryzyka dla płodu. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą, który prowadzi Pani ciążę.