Czy istnieje ryzyko zarażenia się jakąś chorobą weneryczną?

Witam, W ostatnim czasie byłem na masażu wykonywanym nagim ciałem przez masażystkę. Zadnego stosunku nie miałem, jedyny kontakt jaki miała z moimi strefami intymnymi był przez dotyk rękami oraz jej klatkę piersiową. W czasie wykonywania masażu gdy masażystka ślizgała się po moich plecach czułem kłucie od jej odrastających włosów na nogach. Sam leżałem na materacu przykrytym papierem, który później się zwinął. Nie widziałem otwartych ran(sam miałem zaczerwienienia od odrastających włosów lonowych po goleniu). Dostałem pod prysznic ręcznik, podobno czysty ale nie mam pewności czy nie był tylko wysuszony po użyciu przez kogoś innego. Czy przy wzięciu pod uwagę powyższych okoliczności było ryzyko zarażenia się jakaś choroba weneryczną? Jeśli tak czy powinienem wykonać jakieś testy?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

z opisu wynika, że raczej nie ma możliwości zarażenia się chorobą weneryczną. Aby do tego doszło, musi być kontakt z krwią, nasieniem lub śluzem szyjkowym osoby zarażonej, który z kolei musiałby się dostać do organizmu drugiej osoby (np. przez stosunek lub ranę na ciele).

Jeżeli do stosunku nie doszło i nie miał Pan na ciele otwartych ran, to można być spokojnym.

W wolnej chwili zachęcamy do poczytania innych pytań, w których użytkownicy mieli podobny problem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/masaz-erotyczny-a-zarazenie-choroba-weneryczna

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-choroba-weneryczna-podczas-masazu-erotycznego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.