Czy mogło dojść do przeniesienia choroby wenerycznej podczas masażu?

Dzień dobry, 3 dni temu byłem na masażu erotycznym. Masażystka masowała mnie nagim ciałem. Zakończenie było ręczne i trwało dłuższą chwilę. Przez moment masażystka uciskała mocniej żołądź i dokładnie w tym miejscu jest widoczne lekkie zaczerwienienie. Obecnie na żołędziu czuję również jakby lekkie pieczenie/szczypanie, poza tym mam wrażenie jakby ciągle chciało mi się do ubikacji. Czy mogłem się czymś zarazić czy to po prostu podrażnienie lub reakcja na olejek do masażu? Bardzo proszę o pomoc, bo nie daje mi to spokoju.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

sytuacja, którą Pan opisuje może mieć związek zarówno z podrażnieniem, być reakcją alergiczną na używany olejek do masażu, jak również wskazywać na infekcję lub chorobę przenoszoną drogą płciową.

Aby to zweryfikować najlepiej udać się do urologa, zwłaszcza jeśli opisane objawy będą się utrzymywały pomimo upływu czasu. Zdaniem naszych ekspertów ryzyko przeniesienia chorób wenerycznych podczas masażu erotycznego nie jest duże – chyba, że na skórze znajdowały się otwarte rany. Choroby weneryczne najczęściej przenoszą się poprzez kontakt ze spermą, płynem preejakulacyjnym bądź śluzem szyjkowym osoby zakażonej.

Takie odpowiedzi można znaleźć pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-zarazenia-choroba-weneryczna-podczas-masazu-erotycznego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-zarazenie-hiv-podczas-takiego-masazu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-masaz-erotycznym-mozna-zarazic-sie-hiv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.