Czy mogło dojść do zakażenia HIV podczas masażu?

Witam, Jakies 4 tygodnie temu byłem na masażu erotycznym (zakonczenie reką). W trakcie masazu dziewczyna swoim cialem pocierala moje cialo. W tym rowniez pochwa pocierala penisa. Nie bylo penetracji. Czy moglem sie zarazić HIV? Dodam ze teraz po tych 4 tygodniach zlapal mnie jakis wirus (gorączka, bol miesni, gardla i glowy).

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko zakażenia podczas masażu erotycznego jest możliwe w przypadku, gdy partnerzy mają na ciele uszkodzoną skórę - szczególnie osoba wykonująca masaż oraz gdy dojdzie do przeniesienia płynów zakaźnych na błony śluzowe np. poprzez potarcia oka. Dodatkowo dotykanie penisem pochwy, podczas którego Pana cewka moczowa ma kontakt z wydzieliną śluzową kobiety, również stwarza zagrożenie zarażeniem się wirusem HIV. Pierwsze objawy zakażenia pojawiają się zazwyczaj po 2-4 tygodniach od kontaktu seksualnego i są to właśnie gorączka, ból mięśni, osłabienie, ból gardła. W związku z powyższym warto, aby wykonał Pan laboratoryjne testy na HIV, których wyniki powinny być już wiarygodne, wskazana jest także wizyta u wenerologa.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-zarazenia-wirusem-hiv-zmiana-na-pozycji-lidera https://portal.abczdrowie.pl/w-jaki-sposob-jest-przenoszony-wirus-hiv

https://portal.abczdrowie.pl/hiv-wszystko-co-musisz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.