Czy Izotek ma dużo skutków ubocznych?

Czy izotek ma dużo skutków ubocznych?.Lekarz przepisał mojemu synowi.Twierdzac żeby nie czytać ulotki . Przekonywał żeby się nie bać.Czy to był odpowiedzialny lekarz

Lek. Michał Lenard

Praktycznie każdy lek ma skutki uboczne, jednak nie pojawią się one u każdego. Jeżeli lekarz przepisał ten lek (stosowany powszechnie w dermatologii), to znaczy, że pozytywny wpływ leku jest większy, niż ewentualne ryzyko działań niepożądanych. W razie wątpliwości można skonsultować sprawę z drugim dermatologiem. Pozdrawiam!