Leki na nerwicę bez skutków ubocznych

Mam nerwicę lękową i hipochondrię, byłam u psychiatry który przepisał mi antydepresanty, ale po przeczytaniu ulotki spanikowałam bojąc się skutków ubocznych. Czy istnieją jakieś leki przeciw nerwicy które pozbawione skutków ubocznych?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Biorąc ulotki zamieszczone do każdego leku, przeczyta Pani szereg skutków ubocznych i efektów niepożądanych po zażyciu danego lekarstwa. Nie dotyczy to tylko antydepresantów. Wiem, że po przeczytaniu możliwych skutków ubocznych, człowiek może się przerazić i zacząć zastanawiać, czy w perspektywie takiego ryzyka dobrze robi, że zażywa te leki. Czasem jednak warto oszacować, co lepiej się opłaca – czy nie brać leków i ryzykować, że choroba się pogłębi, czy jednak wziąć lekarstwa, ryzykując, że wymienione w ulotce skutki uboczne nie będą Pani udziałem. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości co do zażywania leków, warto porozmawiać o tym ze swoim lekarzem psychiatrą. On powinien Pani wyjaśnić, jakich skutków niepożądanych może się Pani spodziewać. Można też zmienić dawkowanie albo leki, jeżeli dolegliwości po zażyciu leków będą naprawdę nieprzyjemne i dokuczliwe. Poza tym, myślę, że warto, by zastanowiła się Pani nad psychoterapią nerwicy lękowej i hipochondrii. Sesje terapeutyczne nie mają żadnych skutków ubocznych dla organizmu ;)
Pozdrawiam!