Czy jęczmień miał wpływ na wzrok?

Witam serdecznie. Jakiś czas temu pojawiły mi się na obu oczach jęczmienie. Równocześnie z ich pojawieniem zacząłem widzieć nieostry, rozdwojony obraz. Jęczmienie wyleczyłem, leczenie trochę trwało, ale w końcu te blizny się przysuszyły. Problem w tym, że zależnie od dnia różnie widzę, raz widzę tragicznie, bardzo nieostro w jednym bądź drugim oku, a bywa że widzę bardzo dobrze na oba, martwi mnie to, ponieważ te blizny wydają się być wyleczone, nie ma prawie śladu po jęczmieniach. Zauważyłem też, że gdy coś czytam na telefonie i przesuwam wzrokiem po literach, to przy przesunięciu litery jakby mi na ułamek sekundy zanikają, bardzo to dziwne i nie wiem czy to jest normalne?. Czy ten nieostry wzrok może być konsekwencją tych jęczmieni co miałem czy może to być objaw jakiejś innej choroby?. W jaki sposób mogę się z tego wyleczyć?

Witam,

pogorszenia ostrości wzroku nie łączyłabym z przebytymi i wyleczonymi jęczmieniami powiek.

Ze względu na objawy,które Pan opisuje należy pilnie zgłosić się na badanie do okulisty.