Czy jeśli ugryzł mnie pies, który ma szczepienia, konieczne jest przyjmowanie antybiotyków?

ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W opisanym przypadku konieczne jest:
- opracowanie rany,
- ocena konieczności wdrożenia profilaktyki przeciwtężcowej w zależności od wieku i dotychczasowych szczepień,
- obserwacja psa w kierunku wścieklizny przez weterynarza przez 14 dni.
A propos antybiotykoterapii to standardowo nie jest ona stosowana, ale w przypadku np. głębokich ran jak najbardziej może być wskazana.
Koniecznie proszę skonsultować się ze lekarzem.