Czy jest duża szansa na ciążę u 20-letniej kobiety?

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy prawdopodobieństwa ciąży w opisanej sytuacji. Pieściłam oralnie partnera, preejakulat mógł znaleźć się w moich ustach, następnie po kilku minutach partner założył prezerwatywe, jednak penis zwiatczal i wzięłam go do ust w prezerwatywie. Następnie po kilku minutach ropoczeliśmy dopochwowe wspolżycie, krore nie zakonczylo sie wytryskiem. Stosunek odbył się 4 dni przed owulacja. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każda sytuacja, która wiąże się ze współżyciem, może nieść za sobą pewne ryzyko zapłodnienia. W sytuacji, którą Pani opisuje, doszło do pettingu oraz finalnie do współżycia w prezerwatywie bez wytrysku w pochwie w trakcie dni niepłodnych.

Wydaje się, że jeśli Pani cykl jest regularny i poznała go dobrze, to ryzyko zapłodnienia jest dosyć niskie. Niemniej jednak 100% pewności mieć co do tego nie można. Prezerwatywa jest powszechnym środkiem antykoncepcji, ale niestety jej skuteczność jest dosyć niska.

Dlatego też należy zaczekać do terminu kolejnej miesiączki. Jeśli pojawi się, to zapewne nie zaszła Pani w ciążę, inaczej trzeba będzie wykonać test ciążowy bądź badanie poziomu b-HCG we krwi. Zachęcamy zatem do podjęcia odpowiednich działań. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wady-i-zalety-prezerwatywy

https://portal.abczdrowie.pl/prezerwatywy-uzywanie

https://portal.abczdrowie.pl/prawdopodobienstwo-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.