Czy jest duża szansa na donoszenie ciąży?

Witam jestem w 16 tyg ciazy wczoraj dostałam plemienia lekarz stwierdził po badaniu lozysko przodujace Brzeźnie Ale krwawienie się nasila czy jest szansa na odnoszenie ciazy?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

łożysko przodujące jest jednym z powikłań ciąży i polega na zbyt niskim zagnieżdżeniu łożyska w macicy. Łożysko przodujące umiejscowione brzeżnie oznacza, że przylega ono brzegiem do ujścia szyjki macicy.

Przed ukończeniem 20. tygodnia ciąży zjawisko to nie powinno być jednak powodem do większego niepokoju, gdyż łożysko ma jeszcze szansę zmienić swoje położenie. Na kolejnych wizytach kontrolnych lekarz z pewnością będzie je obserwował, gdyż powikłanie to może być groźne dla płodu. Charakterystycznym objawem jest krwawienie bądź plamienie z dróg rodnych.

Nawet jeśli w drugiej połowie ciąży lekarz potwierdzi niskie położenie łożysko, to ma Pani szansę donosić ciążę, jeśli będzie Pani przestrzegała zaleceń lekarza. Zazwyczaj ciężarnym z łożyskiem przodującym zaleca się oszczędny tryb życia, przebywanie w pozycji leżącej, a w poważniejszych przypadkach przyjmowanie leków. Łożysko przodujące jest jednym ze wskazań do cesarskiego cięcia.

Póki co proszę być dobrej myśli i dbać o siebie.

Więcej o łożysku przodującym przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/przodujace-lozysko.

Odpowiedź specjalisty na podobne pytanie znajdzie Pani pod linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lozysko-przodujace-brzeznie-czy-mam-sie-martwic.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.