Łożysko przodujące brzeżnie - czy mam się martwić?

Witam,
jestem w 24 tygodniu ciąży, parę dni temu plamiłam przy bólu podbrzusza. Trafiłam do szpitala, okazało się, że jest to spowodowane tym, iż wykryto u mnie łożysko przodujące brzeżnie, proszę o odpowiedź, co to oznacza, czym to grozi i czy to może się zmienić?
Dodam, że ciąża była zagrożona i mam już jedno dziecko 6-letnie, przy którym w ciąży też miałam problemy, ale nie z łożyskiem.
Proszę o odpowiedź i dziękuję.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!
Łożysko przodujące brzeżnie oznacza takie umiejscowienie łożyska, w którym dolny jego brzeg dochodzi do ujścia wewnętrznego szyjki macicy. Do 28 tygodnia ciąży jest to zjawisko występujące fizjologicznie, więc nie ma Pani powodu do obaw. Z czasem dochodzi bowiem do jego „wędrowania” w kierunku dna macicy i z każdym kolejnym tygodniem ciąży powinno znajdować się wyżej.
Jeżeli jednak tak się nie stanie, niezbędna będzie stała kontrola i ewentualne rozwiązanie ciąży przez cesarskie cięcie. Proszę się jednak nie martwić, gdyż wszystko jeszcze przed nami, a jak na razie nie widzę podstaw do niepokoju.
Pozdrawiam.