Łożysko przodujące brzeżnie
Wykryto u mnie łożysku przodujące brzeżnie w 24tc. Teraz jestem w 32tc i sytuacja się nie zmieniła.
Czy są jakieś szanse, że łożysko się jeszcze podniesie?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Czego unikać w ciąży?
Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.
Witam serdecznie,
Termin łożysko przodujące oznacza, że umiejscowiło się ono na ścianie macicy a w okolicy ujścia wewnętrznego szyjki macicy. Natomiast łożysko przodujące brzeżnie oznacza, że jest ono umiejscowione w niewielkiej odległości od ujścia wewnętrznego może być przyczyną krwotoku podczas skracania się i rozwierania szyjki w czasie porodu. Niestety łożyska nie przemieści się do prawidłowego położenia.
W tej sytuacji wymaga Pani intensywnej opieki ginekologicznej.
Przy łożysku przodującym brzeżnie podejmuje się próby przeprowadzenia porodu siłami natury.
Pozdrawiam