Czy jest duże ryzyko ciąży po tym incydencie?

Uprawiałem seks z chłopakiem przez 10 minut on nie uprawiał seksu od paru miesięcy. Nie doszedł wemnie chcieliśmy zmienić pozycje i prezerwatywa sie zsunęła Odrazu ja wyciągnąłe z pochowy Gdy mówi niby nie doszedł jest duze prawdopodobieństwo ze mogę byx w ciazy jestwm 9 dni po skończeniu okresu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli nie doszło do wytrysku nasienia w pochwie, to zapłodnienie jest wykluczone. Zakładam, że 9. dzień cyklu jest u Pani dniem niepłodnym, więc to dodatkowo uniemożliwia poczęcie. Zapłodnienie przy braku wytrysku jest możliwe w naprawdę niewielu sytuacjach, o których może Pani przeczytać w naszym artykule pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Proszę spokojnie oczekiwać do terminu kolejnej miesiączki, ponieważ nie ma Pani powodu do obaw. Sugeruję również zastanowienie się nad lepszym dopasowaniem prezerwatywy, tak aby zminimalizować ryzyko zsunięcia się jej z członka lub rozważenie innej metody antykoncepcji. Być może zainteresuje Panią artykuł dotyczący różnych metod zapobiegania ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/metody-antykoncepcji-dla-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.