Czy jest duże ryzyko ciąży w takim wypadku?

Dzień dobry czy podczas wykonywania opisywanych praktyk istnieje szansa na zajście w ciążę? 1. Ona naga, on ubrany jedynie w majtki intensywnie ociera się o jej pochwę. Bez wytrysku w bieliznę możliwy jedynie preejakulat. 2. Oboje nadzy przytulają się w łóżku zwracając uwagę na to aby penis nie miał kontaktu z pochwą. Czy samo krótkie dotknięcie pochwy przez penisa może spowodować zapłodnienie np. Poprzez preejakukat? 3. Wytrysk na klatkę piersiową lub brzuch. Jaka jest szansa, że mimo zachowania ostrożności sperma dotrze do jej dróg rodnych lub ona przeniesie ją tam na dłoniach, chusteczce lub poprzez kontakt z mokrym prześcieradłem? W opisywanych powyżej sytuacjach nie jest stosowana prezerwatywa. On 22 lata, ona 21 lat. Dodatkowe pytanie: jaka antykoncepcja będzie najlepsza dla kobiety, u której w grę nie wchodzą tabletki? Z góry dziękuję za odpowiedź i fachową poradę.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisywanych przez Panią przypadkach ryzyko zajścia w ciążę jest znikome.

Jeśli kobieta lub mężczyzna mają założoną bieliznę, to nie ma możliwości zapłodnienia. Bielizna jest skuteczną barierą w dotarciu plemników do dróg rodnych kobiety.

Samo dotknięcie pochwy nie spowoduje ciąży. Na penisie musiałaby znajdować się sperma bądź płyn preejakulacyjny, który, aby zapłodnić powinien zostać wprowadzony głębiej.

Przeniesienie plemników na chusteczce bądź prześcieradle jest mało prawdopodobne. Można natomiast przenieść plemniki na dłoni.

Jeśli zaś chodzi o formę antykoncepcji inną od tabletek antykoncepcyjnych, to możliwe jest stosowanie prezerwatywy, spirali domacicznej, plastrów oraz implantu antykoncepcyjnego. O szczegóły najlepiej dopytać ginekologa.

O rodzajach antykoncepcji pisaliśmy tutaj:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.