Czy jest jakiś skuteczny lek na łysienie?

Dzień dobry, czy jest lub w przyszłości powstanie jakiś skuteczny lek na łysienie, porost włosów. Jest dużo preparatów reklamowanych ale to ściema jest, bo próbowałem różnych i żaden nie jest skuteczny. Przeszczep jest drogi a pigmentacji nie chcę robić. Minoxidil czy ten cały finesteryd nosi dużo skutków ubocznych i nie rosną po nim nowe włosy. Czy jest szansa na przełom, pytanie kieruję do dermatologa i trychologa. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

W mojej praktyce klinicznej skutecznością wykazały się najnowsze preparaty z peptydami biomimetycznymi oraz osocze bogatopłytkowe podawane metodą śródskórnych iniekcji (w skrócie - znacznie większa skuteczność niż preparaty do wcierania a brak działań ubocznych typowych dla leków podawanych doustnie). Warunkiem jest jednak brak bliznowacenia mieszków włosowych - może to określić dermatolog w badaniu dermatoskopowym. Ryzyko bliznowacenia w łysieniu androgenowym rośnie wraz z postępem choroby, więc nie należy zwlekać z taką diagnostyką.