Czy jest możliwa ciąża podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. Piszę, bo nurtuje mnie pewna rzecz. Otóż 13.08.2010 spałam z chłopakiem. Zażwyam tabletki antykoncepcyjne. Był to drugi tydzień blistra (dokladnie rano zażywałam 12. tabletkę z blistra). Tabletki biorę regularnie rano, ok. 7-8 godziny. Do stosunku doszlo o 7.30 (akurat tego dnia tabletkę wzięłam o 6.30). Czy jest mozliwość zajscia w ciążę (zaznaczę, że w nocy spożywałam alkohol)? Pytam, ponieważ ostatnio przytyłam jakieś 2-3 kg, najbardziej w okolicy ud (brzuch robi mi się większy tylko po jedzeniu, ale to akurat u mnie normalny objaw). Od jakiegoś czasu staram się nie jeść kolacji po godzinie 18, a mimo to waga nie spada;/ Jaki jest procent możliwości, że to ciąża? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Jeśli prawidłowo przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne to ryzyko zajścia w ciążę jest niewielkie. Trudno podać konkretną wartość procentową. Zabrakło mi informacji, czy od tego czasu miesiączkuje Pani.

Aby rozwiać wątpliwości proponuję wykonanie testu ciążowego, najlepiej w surowicy krwi.

Nie jest możliwe wyrokowanie o ciąży na podstawie przyrostu tkanki tłuszczowej w okolicy ud.