Czy jest możliwe abym była już w ciąży?
Witam 11 stycznia miałam ostatni okres 11lutego robiłam test był negatywny a 18wyszedl pozytywny. Czy jest możliwość że mając owulacje Ok.3lutego pęcherzyk ciążowy jest jeszcze nie widoczny na usg

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
w sytuacji, którą Pani opisuje, jest możliwość, że doszło do zapłodnienia. Testy ciążowe wcześniej pokazują dodatni wynik niż USG. Dlatego też jest spora szansa, że ciąża się rozwinie prawidłowo. Trzeba teraz spokojnie poczekać i wykonać wszystkie badania za kilka dni. Najlepiej zacząć od wykonania b- HCG z krwi w laboratorium. Wysoki poziom tego wskaźnika będzie potwierdzał obecność ciąży. Niemniej jednak konieczne będzie też powtórzenie USG. Jest prawdopodobne, że po kilku dniach pęcherzyk ciążowy będzie już widoczny w USG. Na ten moment najlepiej umówić wizytę u lekarza ginekologa, aby potwierdzić albo wykluczyć ciążę.