Czy jest możliwe, że nie dostanę miesiączki w tej sytuacji?

Witam, 27 lutego byłam dawczynią komórek jajowych, po tym zabiegu miałam miesiączkę od 8 do 12 marca, potem od 27.03 do 1.04. Z 4/5 marca odbyłam stosunek z partnerem, stosunek odbył się z prezerwatywą, która niestety nam pękła z czego zorientowaliśmy się po stosunku, a partner doszedł we mnie. 10h po stosunku zażyłam 'tabletkę po' Escapelle. 10 kwietnia pojawiło się u mnie krwawienie i trwało przez 5 dni. W pierwszy dzień krwawienia bolało mnie podbrzusze tak jak zawsze w pierwszy dzień miesiączki. Czy to możliwe, że tabletka którą zażyłam wywołała u mnie tak szybko ponowną miesiączkę i ona się przesunie? Czy to był jakiś skutek uboczny tabletki? Planowaną następną miesiączkę (nie licząc tego krwawienia po tabletce) według cyklu powinnam mieć dzisiaj tj. 23.04, czy powinnam ją dostać dziś, czy ulegnie ona przesunięciu przez tabletkę? Długość mojego cyklu zawsze to 28 dni. Troszkę się stresuje, czy tabletka którą wzięłam zadziałała czy nie? Co jeśli nie dostanę miesiączki tak jak powinnam?
KOBIETA, 30 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Pierwszy cykl po oddaniu komórek był skrócony,bo trwał 20 dni.

W trakcie procedury oddawania komórek zapewne otrzymała Pani leki,który zwiększyły liczbę komórek,przez to też mogło dojść do zaburzeń cyklu.

Proszę wykonać test ciążowy z krwi oraz wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska