Czy jest możliwość "wyłączenia" nerwów w nodze i pozbycia się bólu?

Witam. Moja żona (35l) od kilku lat choruje na nowotwór. Guz umiejscowiony jest w prawej nodze w podudziu. Od kilku dni guz prawdopodobnie naciska na nerwy i powoduje olbrzymi przeżywający, ból neuropatyczny w stopie. Czy jest możliwość "wyłączenia" nerwów w nodze i pozbycie się bólu, i jak to wygląda ? Leki (oxydolor, lewica, nlpz)nie dają efektu :( Bardzo proszę o odp.

W zależności od typu bólu, można zastosować blokady nerwów lub splotów kończyny dolnej, które polegają na podaniu leku miejscowo znieczulającego w bezpośrednie sąsiedztwo nerwów co prowadzi to do tymczasowej utraty odczuwania bólu. Jeśli taka blokada przyniesie ulgę, można rozważyć termolezję lub neurolizę - procedury które mają na celu czasowe lub trwałe zniszczenie włókien nerwowych. Takie procedury są dostępne w niektórych poradniach walki z bólem (np. w Krakowie ul. Śniadeckich - Zakład badania i leczenia bólu w SU). Jeśli ból zlokalizowany jest na niewielkiej powierzchni, można próbować stosować plastry znieczulające np. z lignokainą (Versatis) lub ostrzykiwanie bolącego obszaru toksyną botulinową (jesli to ból neuropatyczny). Dodatkowo warto stosować leki przeciwpadaczkowe w połączeniu z przeciwdepresyjnymi. Polecam wizytę u anestezjologa zajmującego się leczeniem bólu, stosującego interwencyjne metody leczenia bólu. Szczegółowo zebrany wywiad i badanie pomogą w wyborze skutecznej metody leczenia