Przecięcie nerwów potylicznych a neuralgia potyliczna

Dzień dobry, od ponad roku cierpię na neuralgię potyliczną, zaznaczam że stosowałem już farmakoterapię, fizykoterapię, akupunkturę, oraz blokady nerwów potylicznych większych i po nich następuje krótkotrwała poprawa. Czytałem natomiast o możliwości przecięcia nerwów potylicznych większych, że następuje znaczne złagodzenie bólu na długi czas. Gdzie można podjąć się takiego zabiegu i jakich rezultatów się po nim spodziewać ? Dodam że mój ból nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Dziękuję za odp.

Przecięcie nerwów potylicznych nie jest dobrą metodą, w przypadku niepowodzenia ból będzie jeszcze większy, oporny na leczenie.
Można spróbować metody termolezji, jest to "zniszczenie temperaturą", metoda znacznie skuteczniejsza niż blokada, zwłaszcza gdy po blokadzie następuje krótkotrwała poprawa.
W naszym Instytucie Diagnostyki i Leczenia Bólu wykonuje ją dr Jacek Mocarski.