Neuralgia podpolityczna u 24-latka

Dzień dobry. Lekarz neurolog stwierdził u mnie neuralgię podpotyliczną. Wystąpiła ona u mnie od noszenia okularów i wielomiesięcznego ich ucisku na nerwy i okolice kości sutkowej. Lekarz zlecił mi udanie się do poradni bólu w której wykonuje się podskórne, około nerwowe zastrzyki i blokady wyłączające ból. W moim przypadku jest to ból przewlekły, lekooporny. Gdzie w okolicach Rybnika na śląsku działa prywatna poradnia bólu lub gabinet mogący coś takiego w jak najszybszym czasie podać ?

Jeżeli jest to neuralgia podpotyliczna to można przeciąć nervus suboccipitalis. W naszym Ośrodku wykonuje to bardzo dobrze dr n med Leszek Herbowski Neurochirurg

Najskuteczniejszą metodą leczenia neuralgii jest termolezja nerwów potylicznych, poprzedzona jest zabiegiem blokady diagnostycznej nerwu.
Blokada z jednej strony jest diagnostyczna tzn potwierdza rozpoznanie jeżeli po wykonaniu blokady ból ustępuje, wtedy można zrobić zabieg bardziej destrukcyjny polegający na trwałym zniszczeniu nerwu, z drugiej strony blokada możne być terapeutyczna tzn ból ustępuje po blokadzie a często po serii blokad np 3.
Zaleca się by blokadę i dalsze zabiegi np. termolezję wykonywał ten sam lekarz. Z tego co mi wiadomo w Krakowie w tej chwili nikt nie wykonuje termolezji.