Czy jest powiązanie między kamicą nerkową a powiększoną śledzioną?

Witam, ostatnio zdiagnozowano u mnie kolkę nerkową i złogi w górnym biegunie nerki 6 mm,w moczu ślad krwi. Dodatkowo przy usg wyszła powiększona śledziona 14.8 x 5.9. Proszę powiedzieć czy jest powiązanie między kamicą nerkową a powiększoną śledzioną? Czy to duży odbieg od normy i co może oznaczać? czy powinnam się martwić? mam 26 lat

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo powiązania obydwu dolegliwości. Powiększenie śledziony wymaga rozszerzenia diagnostyki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.